, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })

feministky.sk

feministky.sk header image 2

Kuffa a spol.

November 6th, 2012< by Martina Častá · 36 Comments · Nezaradené

Homofóbia, žiadne argumenty a najmä množstvo urážok. Taká bola parlamentná diskusia o registrovaných partnerstvách. Poslanci, ktorí si hovoria, že sú zástupcami ľudí,  sa zase raz ukázali. Neurážali však (len) seba, ale aj nás – lesby a gejov, slobodných ľudí, občanov a občianky. Bez rozpakov a bez štipky slušnosti. A nakoniec jeden z nich, Obyčajný človek Štefan Kuffa vyhlásil, že sa môžeme ísť liečiť.

 

Ten istý Štefan Kuffa, ktorému tak vadila dúhová vlajka v parlamente, že nenechal poriadne rozprávať svojho kolegu za rečníckym pultom, v rozhovore pre denník tvrdí, že gejovia a lesby sa môžu liečiť. Vraj im v tom pomáha aj jeho brat. Poslanec nás dokonca zaradil do jednej skupiny s deviantmi, narkomanmi a vrahmi. Podľa neho máme práv dosť a viac nám netreba.

Iba „iný názor“

Nebezpečná homosexualita by podľa Kuffu mohla ohroziť majoritu, teda „ľudí s iným názorom“. Napríklad takých, ktorí vlastnia hotel a nechcú doň pustiť párik gejov. Veď takí majitelia majú predsa právo na „svoj názor“. Čo na tom, že ho mali aj otrokári, ktorí tvrdili, že černosi nie sú ľudia a že keby to dnes spravil hotelier človeku inej rasy, bol by to jednoznačný rasizmus.

Démonické registrované partnerstvo bude podľa poslanca nebezpečným precedensom. Ak by nejaký homosexuál usmrtil svojho partnera pri ktorejsi sexuálnej praktike, mohol by využiť právo nevypovedať proti blízkej osobe. Že ste tento „argument“ nepochopili? Ani ja. Ale pán poslanec je zjavne presvedčený, že všetci gejovia sú vyznávači sado-maso. A ešte nejakého brutálneho.

Hoci má Kuffa zjavne poriadne skreslené predstavy o gejoch, lepšie na tom nie sú ani lesby. Hovorí totiž o nebezpečenstve adopcií. Práva vraj nemajú len dvaja muži a dve ženy, ale aj deti. A tých sa nik nepýta, či chcú dve mamy alebo dvoch otcov. Veď predsa deti vždy dostanú na výber, komu sa narodia.

Fascinujúce argumenty niekoho, kto tvrdí, že nesleduje televízie, no médiá pokladá za „prohomosexuálne“. Nie, nemyslím si, že Kuffa je zlý človek. Len pôsobí ako nerozhľadený a bez rozmýšľania veriaci. Tá najhoršia kombinácia, ktorá takých ľudí, presviedča, že sú vlastne dobrí, odpúšťajúci a tolerantní. Lebo Kuffa o sebe tvrdí, že nikoho neodsudzuje ani neodvrháva.

Rozprava o sexuálnych praktikách

Na pôde parlamentu v boji proti LGBT ľuďom povstal nielen Kuffa. Reč predniesol aj Marián Kvasnička z KDH, ktorý plénu dokonca porozprával pár príbehov zo života, keď ho ako mladíka vydesili iní muži. Nechýbalo ani priznanie, že chcel predniesť „šokujúce informácie“ z výskumov Američana LaGarda Smitha v homosexuálnych baroch a štvrtiach. „Pôvodne som chcel na tomto mieste citovať škandalózne variety homosexuálnych praktík a promiskuity a poprosiť kolegyne poslankyne, aby, s výnimkou pani Nicholsonovej, od ktorej som očakával, že tu bude, vo vlastnom záujme na chvíľu opustili túto sieň.“ Neskôr plénu detailne opísal fotografiu, na ktorej beloch robí černochovi fisting. Až príliš detailne na to, že stál za rečníckym pultom v parlamente.

V jeho reči som počula množstvo homofóbnych tvrdení. No toto je asi naj: „…všetci homosexuáli v umení majú chronickú potrebu nejako stvárniť pocity previnenia. Je celkom zjavné, že homosexuáli nedokážu bez problémov žiť s vedomím toho, čo konajú. To samo osebe hovorí o možnosti voľby, ktorá je v ich konaní prítomná. Cez pocity viny homosexuáli chápu vôľovú povahu svojho správania. Prostredníctvom studu sami sebe priznávajú, že to, čo konajú, nie je v poriadku. A nie sme to iba my, takpovediac, z druhého brehu, koho sa zúfalo snažia presvedčiť o svojej nevine. Chcú o tom presvedčiť najmä a predovšetkým sami seba.“

Takže, nie pán poslanec. Nemám sa prečo hanbiť a ospravedlňovať, a nemám ani pocity viny. No kvôli takým, ako ste vy, LGBT ľudia trpia.

Škripekova výchova

V záplave homofóbie, tváriacej sa jemne a tolerantne, svieti ešte poslanec a evanjelizátor Branislav Škripek, ktorý si myslí, že homosexualite svojich detí dokáže zabrániť výchovou. Ponúka „synom modelovú rolu otca“, „stráži svoju rodinu, aby  nemuseli prekonávať krízu pohlavnej identity“. No pekne pán poslanec, čiže rodičia všetkých nás teplých  zle vychovali? Chcete tým povedať, že mi mama a otec ukazovali zlé vzory? Prepáčte, ale urážate ich. Ľudí, ktorých ste nikdy nevideli a nesiahate im ani po päty!

Fantazmagórie a náboženstvo

Najhoršie zo všetkého však je, že ani jeden z poslancov nepochopil, o čom je reč. Že nikto od nich nechcel, aby diskutovali o fistingu, sexuálnych praktikách, svojich fantazmagóriach a náboženstvách. Ani jeden z pánov nepochopil, že sa hlasuje o registrovanom partnerstve a zjavne si ani jeden z nich návrh zákona neprečítal. Miesto toho hľadali – ako poslanec Kvasnička – knihy o sexuálnom správaní amerických gejov, citovali Bibliu či sa populisticky prezentovali ako Igor Matovič s tvrdeniami o rodičovi jedna a rodičovi dva.

Akosi zabudli, že ovplyvňujú život mne a vám. Ľuďom, ktorí milujú svojho partnera alebo partnerku, či už je iného alebo rovnakého pohlavia. Bezcitne mi tvrdia, že ak moju lásku zrazí auto, mám sa spoliehať na milosť a nemilosť lekára, či mi povie, ako sa má a či ma za ňou na izbu vôbec pustí. A ak to bude človek, ako oni, ktorý si povie, že som len skazená menšina, odoprie mi to. A ja nebudem môcť držať za ruku ženu, ktorú milujem, nebudem ju môcť objať a upokojiť. A ak príde k najhoršiemu, nebudem ju môcť ani naposledy pobozkať.

A tak páni poslanci, naučte sa vecne argumentovať. Naučte sa robiť svoju prácu. Lebo inak tam nemáte čo robiť. Rovnako ako vaše náboženstvo, na ktoré sa podľa prvého článku Ústavy SR naša republika neviaže.

Tags:

 • L.

  Registrovane partnerstva teda definitivne nepresli. Tu zoznam, kto ako hlasoval
  http://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=schodze%2Fhlasovanie%2Fhlasklub&ID=31058
    ZA RP: SDKU: Beblavy, Zitnanska, Vasaryova SaS: Chren, Nicholsonova, Poliacik, Krajcer, Osusky, Miskov (neprisli – Droba, Galko, Mihal, Sulik, Kollar) Most: iba Rudolf Chmel KDH: 0 Olano: Micovsky, Pollak, Viskupic, Huba Smer: 0 (velka vacsina explicitne proti, iba 12 sa zdrzali alebo neprisli)Droba, ktory sa RP zastaval (naposledy  tu http://droba.blog.sme.sk/c/312187/Krestanski-poslanci-priniesli-do-parlamentu-homofobiu.html), nakoniec neprisiel hlasovat.

 • N.

  mala clarification – tam kde Skripek spomina “krizu pohlavnej
  identity”.. ofc, ze on ani nevie, o com trepe, ale existuje termin
  “porucha pohlavnej identity” (v anglictine gender identity disorder,
  teda rodovej) a pouziva sa to miesto diagnozy transsexuality najma v
  detstve a v menej vyhrotenych pripadoch. Takze jeho poznamka je viac
  transfobna, ako homofobna, kedze je cely pomyleny. Na druhej strane, ked
  sa pytas, ci ” všetkých nás teplých nás zle vychovali?” tak zrejme
  hovoris o orientacii :) a mas tam dvakrat “nas” .D

  a neviem, ta poznamka o vyznavani sado-maso… hm, trochu to z mojho
  pohladu zivi predsudky voci konsenzualnym BDSM praktikam, v ktorych sa,
  samozrejme, na zdravie prihliada, takze mozno by som to radsej pokryl
  ako individualnu neopatrnost, ako “brutalne sado-maso”.

  Inak clanok dobry a tesim sa, ze tieto bullshity boli takto zhrnute do clanku :)

 • Michal Fedor

  Dnes je to módne a je to vynikajúca príležitosť pre ľudí bez chrbtovej kosti aby hlasovali za všetko módne. Jedná sa však o prejavy stupidity a nie prejavy tolerancie. Tolerovať neznamená prikyvovať.  Zarážajúce je, že tí istí čo proklamujú súžitie bez papiera u manželov tak potrebujú papier u homosexuálnych párov. Je to prejav neúprimnosti a vierolomnosti. RP nemá a nesmie byť spoločenskou normou, pretože nespĺňa žiadne racionálne kritériá, aby sa normou stala. Vyžadovanie práv, aké nemajú ani súrodenci, alebo rodič s dieťaťom žijúci v spoločnej domácnosti je drzosťou. Pritom dnes už manželia prakticky ani žiadne významné úľavy na daniach a mimoriadne práva nemajú. Skôr symbolické než skutočné čo je samozrejme veľmi zle.  RP ešte zníži aj hodnotu a prestíž toho symbolu. Rodina je dnes na odstrel, čo má za následok aj úbytok patriotizmu a súdržnosti spoločnosti.

 • Palo

  Ak si bigotný a nemáš trochu tolerancie v sebe, radšej to neroztrubuj po internete. Ako si na to prišiel, že Tvoj pohľad je správny? Tekže tu netáraj, čo kde má pohľadávať. Osobne si myslím, že Ty a Tebe podobný by nemali mať žiadne rozhodovacie právomoci a malo by im byť zakázané ovplyvňovať  výchovu a morálne hodnoty najmä mladej generácie. A čo tak niečo spomenúť o sexuálnych praktikách cirkevných predstaviteľov. Som hetero, ale a takým názorom ako máš Ty, by mali kastrovať. A ešte niečo. Homosexualita nie je špecifikom len ľudí. Vyskytuje sa aj u iných druhov živočíšnej ríše.

 • MRC

  …na vyriešenie problému s informáciami u lekára netreba registrované partnerstvá…to sa dá vyriešiť úplne jednoducho v rámci občiansko – právnej legislatívy…

 • Denis

  Vo vami citovanych vyjadreniach som tu nenasiel nic homofobne. Co take teda povedali? Dajte link.

  Mimochodom, niektori homosexuali su tiez proti registrovanym partnerstvam a manzelstvam. Aj oni su teda bigoti a homofobovia?

 • hetero

  čo tak sa preznetovať prácou alebo nejakou inou činnosťou ako si nárokovať práva nad rámec ostatných občanov len na základe toho, komu čo kam strkáte (resp. lížete)? dajte už pokoj, nikdy tu sobáše teplých nebudú legálne.

 • PGH

  Trefne. Vzdy som bol fascinovany krestanmi, ktori maju plne usta tolerancie, pochopenia a lasky k bliznemu, a hned nasledujucu chvilu zakazuju, prikazuju a predpisuju inym ako maju zit a co maju robit. 

  Neviem si dost dobre predstavit homosexuala, ktori pride do kostola a zacne mudrovat, ako sa modlia, ci sa dobre modlia, ci je vobec modlenie spravne a nenarusa ulohu tradicnej rodiny, a ci by nemali byt kostoly otvorene iba v sobotu a v nedelu, ci je viera choroba z ktorej by sa mohli vyliecit.

 • kopanicjar

  Akosi mi to vŕta hlavou…
  Poslanec Kvasnička — jeden z popredných bojovníkov proti registrovanému partnerstvu, sa nám pekne vyberie do Írska a tam si to spolu s dcérou namieria do gay-baru….Ako sa tam asi tváril – usmieval sa na ľudí, alebo ich fackal rukami tak, ako v parlamente fackal slovami.
  A potom príde domov a hlasuje proti

 • Stano2000

  asi treba asertivne Kuffovi & co. opakovat – registrovane partnerstva su pre ludi, ktori si to zelaju. nijako nezasahuju do prav bigotnych krestanov, ktorych sa aplikacia tohoto zakona vobec nedotkne – nekladie na nich ziadne nove povinnosti, ani im ziadne prava neberie. treba na to asi velku davku trpezlivosti bez hnevu opakovat pozitivne argumenty. a nedat sa strhnut predsudkami a negativnymi poznamkami oponentov

 • Michal Fedor

  Tolerantne by si hneď oponentov kastroval, prípadne humanitárne bombardoval. Tolerancia jak sviňa.

 • Palo

  Poviem Ti to takto. Taký, aký máš prístup k homosexuálom, máš aj k iným, čiže k ľuďom iného svetonázoro, iného vierovyznania a vôbec k ľuďom, ktorí vyznávajú iné hodnoty a nemajú Tvoju skostnatenú šablónu myslenia. Oni nás neobťažujú, a ako to tu jeden píše, nevnucujú nám svoj spôsob myslenia a pocitov. Ty tu rozsievaš neznášanlivosť a popieraš základné práva, ktoré sú im blízke a zmyslom života skupine ľudí, ktorí Ti nič nespravili. Ja tiež nezdieľam Tvoje názory, a netýka sa to len sexuálnej orientácie, a kým ma neobťažuješ a nezasahuješ do môjho života, si mi aj so svojimi názormi ukradnutý.
  Ale neviem, prečo by som mal byť k Tvojim agresívnym názorom obzvlášť tolerantný. Neznášanlivosť je neznášanlivosť. Vždy si nejaký objekt nájde.

 • Michal Fedor

  Tolerovať rozhodne neznamená súhlasiť. Nájdi si definíciu. A to že budem mať pohlavie A sa ma hlboko dotýka a riadne mi vadí tak nezavádzaj,  nebalamuť a nerob z nás blbcov. 

 • Michaelo466

  Michal Fedor ti slusnym sposobom ponuka argumenty s ktorymi sice celkom nesuhlasim, no neutoci na teba. Ty si predviedol iba hate speech, nic viac. Skus vecne protiargumentovat a neutocit emociami na jeho osobu. 

 • Viktor

  “Homosexualita nie je špecifikom len ľudí. Vyskytuje sa aj u iných druhov živočíšnej ríše.” A čo by z toho asi tak malo vyplývať? Vieš, čo všetko sa vyskytuje v živočíšnej ríši? Napríklad že medvedí alebo gorilí samec zabije samici mladé, aby sa mohla znova páriť. Ak z pozorovania prírody  niečo pre ľudí vyplýva, tak je to hlavne orientácia na pokračovanie rodu.

 • andy187

   nesúhlasím s registrovanými partnerstvami. mám na to x dôvodov. v súkromí si robte čo chcete. to je vaša vec. ale nesúhlasím s tým aby kadejaké zväzky boli na jednej úrovni s klasickým manželstvom a rodinou. môžte kričať bludy proti náboženstvu koľko chcete. existujú veci prirodzené a neprirodzené…vyjadruje to napr. hláška….homosexuáli chcete deti? tak si ich urobte, ked váš zväzok je tak ultra prirodzený…a je to rodina so všetkým, čo k tomu patrí

 • andy187

   vždy ma fascinujú takí ako ty ktorý majú plné ústa tolerancie, slobody atd a akonáhle niekto povie iný názor ako ty zrazu útok…tak ste tolerantný či nie?

 • Barbora

  “Vyžadovanie práv, aké nemajú ani súrodenci, alebo rodič s dieťaťom žijúci v spoločnej domácnosti je drzosťou..”
  O čom konkrétne hovoríte pán Fedor? Ak reagujete na uverejnený článok, tak rodičia a deti, alebo súrodenec má nárok na informácie o zdravotnom stave svojeho blízkeho -  sú totiž v právne akceptovanom rodinnom vzťahu. Na čo poukazoval záver článku bolo, že gayovia a lesby právny nárok byť informovaný o zdravotnom stave svojho partnera/partnerky nemajú a sú tak, vydaní na milosť konkrétneho lekára/lekárky.
  Nemá zrejme s Vami význam diskutovať o ostatných dôsledkoch uznania trvalého spolužitia rovnakopohlavných párov a to ani v rovine právnej ako ani v rovine spoločenskej. Očividne ste skôr v “leveli fistingu” s prepáčením, ak to tak môžem parafrázovať.

 • L.

  Denis, zaznam z rozpravy je tu – http://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=schodze/rozprava a rozhovor s kuffom tu – http://www.pluska.sk/spravy/z-domova/poslanec-olano-stefan-kuffa-gejoch-lesbach-mozu-liecit.html.
  myslim, ze napriek individualnym postojom k registrovanym partnerstvam, sobasu ci adopcii deti, ktore mozu byt naozaj negativne, sa vacsina lgbt komunity zhodne na tom, ze tato moznost by mala existovat, pre pary, ktore si ju zvolia. v pripade registrovanych partnerstiev ide o naozaj minimalne prava a rozpoznatelnost v pravnom poriadku. ale hlavne takyto zakon by nikomu nic nenariadoval, zatial co opak zakazuje. “moznost volby” – to je dobry vyraz, ktory to podla mna cele vystihuje. 

 • Palo

  Škoda že nevieš, čo zo spomenutia živočíšnej ríše vyplýva. Mal by si pochopiť aspoä dve veci. Že sexuálna orientácia nie je úchylka, ale je geneticky daná. A že z prírody by sme si mali brať ďaleko viac, akolen orintáciu na pokračovanie rodu.

 • Palo

  Teda nenávistné drísty? A tie si kde našiel? Prosil by som Ťa, aby si sa tu nepredvádzal cudzími výrazmi, ak sa nepoužívajú bežne, alebo nezdomácneli. Chceš písať veľmi distingvovane, ale prskáš tak, akoby som Ti šliapol na otlak. Len neviem, kre si videl tie argumenty. Snáď si nemyslíš, že budem brať za argument prezentovanie a obhajovanie akejkoľvek fóbie, alebo akúkoľvek  sprostosť. A ak chceš vecne, prečítaj si moju reakciu na Fedora. Nezvyknem písať viackrát to isté.

 • Palo

  To snáď nemyslíš vážne, že ma odkazuješ na definíciu. Chcem sa Ťa len spýtať. Čo chceš vlastne tolerovať na homosexualite? To tiež toleruješ aj telesne a duševne zaostalých? Tí sú tiež inakší ako väčšina. Tým čo chceš zakázať? Tolerovať môžem sprostosť, bezcharakternosť a vôbec neduhy, za ktoré môže človek sám.O homosexualitu som sa nikdy nestaral. Nikto ma ňou neobťažoval.Počul som o nej len od bezcharakterných individuí a puritánov, ktorí zmýšľaním uviazli v hlbokom stredoveku. A čo sa týka sexuálnej orientácie. Na to sa opýtaj genetikov. Každý normálny človek Ti povie, že to nie je úchylka. Je to fakt, ktorý je nemenný a škoda o tom vôbec špekulovať. To, že je homosexualita v menšine, neznamená, že sú horší ako ostatní. Nepatrná, nepodstatná odchylka. A  sexuálna orientácia nemá čo koho zaujímať. Zaujímavé, že s homo som doteraz problémy nemal, za to z hetero bárs koľko. Viac sa staraj o to, za čo ľudia môžu, a nie o to, čo je dané.
  Na tie Tvoje infantilnosti by sa dalo toho veľa “k veci” napísať, ale tu na to nie je priestor. Už len toľko. Liečiť by sa mal Kuffa a takí, čo zmýšľajú tak, ako on.

 • Michal Fedor

  napr. dedenie v 1. rade, bezpodielové spoluvlastníctvo, odpočet nezdaniteľnej časti na manžela v domácnosti…

 • Michal Fedor

  Tolerancia – http://sk.wikiquote.org/wiki/Viktor_Frankl
  Tolerancia nespočíva v tom, že zdieľame názor niekoho iného, ale v tom, že poskytneme druhému právo mať iný názor. (s. 109)
  Kto z nás dvoch je tu tolerantný, newch si urobia názor ostatní

 • Palo

  Čo si žiadajú nad rámec ostatných občanov? Ranila Ťa slepota, alebo si dostal záchvat tuposti? A nestaraj sa, kde čo kam pchá, hulvát jeden. Z niektorých praktík hetero by takí ako Ty iste padali na hubu.

 • Palo

  O čom tu stále trepeš dookola. Homosexuáli nie sú žiadnou úchylkou a nie sú o nič menejcennenejší ako my hetero. Kto Ti dal právo ich dehonestovať a robiť z nich druhotriednych občanov, ba priam úchylákov. Tak k čomu chceš byť tolerantný? Zdá sa, že máš veľké problémy s chápaním jerdnoduchých faktov.

 • Viktor

  Máš to popletené. Po prvé, slovo úchylka a menejcennosť si tu spomenul ty, nie ja, takže zbytočne bojuješ sám so sebou. Po druhé, zo samotného faktu, či na niečo je alebo nie je genetická predispozícia, nijako nevyplýva, či to je alebo nie je úchylka – to je spoločenská, a nie prírodná klasifikácia. A asi nechceš tvrdiť, že ak by sa u niekoho dokázala genetická dedičnosť pre čokoľvek, tak čokoľvek by si zaslúžilo spoločenskú legitímnosť so všetkými dôsledkami. Po tretie, práva sú ľudský koncept, v živočíšnej ríši práva neexistujú. Základné práva sa priznávajú všetkým bez ohľadu na genetické dispozície. Ďalšie práva sa priznávajú podľa prospešnosti pre spoločnosť a vyžadujú kvalifikovanosť osoby na dané právo.

 • Martina Častá

   Denis, linky nájdete vyššie…
  mimochodom, odporcovia stále hovoria o “niektorých homosexuáloch, ktorí sú proti registrovaným partnerstvám”. Ja síce takých nepoznám, ale nemôžem to samozrejme vylúčiť. A nemyslím si, že človek, ktorý žije s človekom rovnakého pohlavia je homofób. To sa trochu vylučuje, nemyslíte? :)

 • Michal Fedor

  Prečitaj čo som písal a potom to čo ty. Nemám už čo dodať.

 • Palo
 • Matus Mraz

  Nie je to modne, ale zastarale. Vyvinute kultury davno chapu, ze zrovnopravnenie je zakladom rovnej spolocnosti. Iba na Slovensku sa tzv. “patrioti” spolu s oveckami snazia udrzat neudrzatelne, pricom len brania spolocnosti v zdravom vyvine. Tolerovat neznamena prikyvovat, ale porozumiet. A ak naozaj porozumiem bliznemu svojmu, som tolerantny vtedy ak sa mu snazim pomoct. Trebars aj slovami, ktore napisem sem na web. Niekto, kto sa ohana slovami “vierolomnost” a “neuprimnost” pri opise inych ludi neoplyva ani toleranciou ani inteligenciou a konecne, ani pochopenim. Tolko o pokrytectve. Najtazsou ulohou je snazit sa presvedcit prave takychto ludi, aby chapali problematiku, kedze ku nim niet cesty. Hodnota a prestiz symbolu su rovnako len nafuknute bombasticke slova, pricom polovica tychto prestiznych zvazkov konci rozvodmi a pozname samozrejme aj dnes mnoho parov, ktori zo strachu pred preberanim zodpovednosti za vlastny zivot zostanu zit vo zvazku s clovekom ktoreho nenavidia. Preto si nemozme pri zdravom rozume dovolit tvrdit ze je vobec polovica zenatych ludi spokojna s tym co ich prestizny zvazok vlastne symbolizuje. Nehovoriac o tom, ze manzelstva, i napriek tomu ze sme na Slovensku, netvoria len xenofobne pary a verim ze je vela manzelskych parov, ktore podporia zrovnopravnenie svojich LGBT krajanov. Za koho teda hovoria odporcovia RP? Koho nazor vlastne reprezentuju? Urcite nie nazor majority. Smiesne je tiez neustale porovnavanie hrusiek s jablkami a uvadzanie nerealnych prikladov. Ak chcem dat priklad na neopravnenost poziadavky RP, urcite nepouzijem ako analogiu priklad prav, ktore maju surodenci, ci rodic > dieta (samozrejme ak tieto vztahy nepovazujem za vztahy partnerske v pravom slova zmysle, ale potom uz odporucame navstivit psychologa). A tak podobne… Su to prispevky ako ten od MF, ktore nam stale ukazuju aky zly je stav v nasej spolocnosti. Chvalabohu, uz to nie je reprezentativna vzorka ako tomu bolo kedysi. Vsetkych rigidne zmyslajucich pokryteckych xenofobov zdravim a odkazujem, casom sa to samozrejme uzakoni. S tym nic neurobite, sloboda a rovnost prav si totiz cestu najde…

 • Strapaty Strapaty

  … zareagujem len na tie hotely na zaciatku … nebolo to o tom ze by nechceli pustit homosexualny par … ale bol to krestansky penzion a izby pre manzelov maju len pre manzelov… cize ani heterosexualny par by do tej izby neubytovali pokial by nepreukazali ze su manzelia … hovori sa tomu sloboda podnikania ..

  ale to nebolo o ubytovani ale o dokazovani ze sa musi dalsi homofob podriadit…. a toto nenavistne spravanie vzbudzuje u ludi obavy …. nakoniec ten penzion zbankrotoval na pokutach .. a tu je ovocie ich nenavisti … zakon ktory by vam umoznil byt z blizkou osobou po autonehode umoznuje ho zneuzit aj voci inakym ludom ako vy ….

  francuzko je toho jasnym pripadom .. pred 10 rokmi boli schvalene prve registrovane partnerstva s tym ze nebudu nikdy umoznene adopcie deti …
  po 10 rokoch schvalili adopcie deti a ked sa na to pytali prislusnej ministerky tak povedala ze to vtedy musli tvrdit lebo by to inac nepreslo … cize ziskali hlasi klamstvom … zas zneuzili zakon ktory by vam umoznoval byt z blizkym v nemocnici….

  v mnohych krajinach zapadnej europy ucit deti ze manzelstvo muza a zeny je jediny spravny zvazok je trestne … dokonca to clovek nemoze ani povedat … (sloboda prejavu nic nehovori)

  a takto by som mohol pokracovat hodiny.

 • fronty22

  Ale mna uz otravuju…ich manzelstva atd.Cirkev je hroza a nechapem ked niekto povie svoj nazor tak hned sa utoci ze je katolik atd.Predsa sa utoci na slobodu jeho vyznania a to je trestne.Mne sa nechce pozerat na polonahe prdele na Pride,Ja tiez nikoho neobtazujem a neexhibujujem.

 • fronty22

  Ale to ci to je genetika tvrdis Ty.Vsetci dobre vieme ze ziaden poriadny vyzkum neprebehol a konferencie boli tvrdo atakovane Homosexualmi az to radsej nechali.Ako my vysvetlis ze sa dost ludi vyliecilo….

 • renatkos

  chceš zakazovať výchovu tým čo majú iný názor ………..ty si tolerantný že ? :-P Milujem Vás, LGBTI ľudia, máte plnú hubu tolerancie, ale len pokiaľ s vami súhlasíme, ale ak nie, potom vštetok mor na nás :-D a s pedofilnými kňazmi, áno sú a je to zločin, ale stále to vyťahovať, už ste trápny, alebo dochádzajú argumenty že? :-P

 • Meno

  Buzík “Palo”:
  “Osobne si myslím, že Ty a Tebe podobný by nemali mať žiadne rozhodovacie
  právomoci a malo by im byť zakázané ovplyvňovať výchovu a morálne
  hodnoty najmä mladej generácie.”

  Toto plati najma o tebe!!!