, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })

feministky.sk

feministky.sk header image 3

O feministky.sk

Na webe ešte všetky nie sú, ale niektoré z nich majú mail: feministky ZAVINAC feministky BODKA sk.

14 Comments

 • http://www.feministky.cz kacenocka

  Dobry den, zaujima ma ake je vase stanovisko k ceskej webstranke feministky.cz. Neviem, co si mam o tom mysliet, toto vzbudilo na Facebooku dost velku verejnu diskusiu a zaujima ma, ci sa s tym stotoznuju aj slovenske feministky…

  S pozdravom

 • http://feministky.sk Ľuba Kobová

  Ahoj Kacenocka, no, neviem, co si o tom mam mysliet okrem toho, ze to je umyselna snaha o zosmiesnenie a karikaturu feminizmu. Aj ked sa tato stranka vola feministky.sk, necitim sa na to, ze by mala reprezentovat feministky na Slovensku, jednoducho, je jedna z viacerych (a este k tomu ani nie taka super casto updateovana a podobne). Ja by som sa jednoducho na take “diskusie” o feministky.cz ci akych strankach vykaslala. Zmysel sa ma bavit o tom, co ludi zaujima, co zeny a muzi, dievcata a chalani fakt zastavaju a nie o prvoplanovych provokaciach. Aspon ja daco take za diskusiu nepovazujem. Ako sa Ti pozdavaju clanky tu? Citas nejake ine feministicke stranky?

 • Shirley

  Už sa mi otvára nožík vo vrecku, ako pomaly obdeň vidím, že niekto ukazuje feministky.cz a považuje to za serióznu stránku… Aspoň vidno čo si o nás, naozajstných feministkách, myslí dosť podstatná časť verejnosti a to je dosť smutné… (Vzhľadom na to, že na Slovensku a v Čechách ani nemáme nejaké známe extrémistické feministky, ako napr. v USA)
  A stráne feministky.sk prajem peknú čítanosť a veľa úspechov, hanbím sa, ale našla som ju až dnes (ale hneď sa snažím dobehnúť resty a prečítať čo najviac článkov :) ).

 • benjamin

  shirley, klud.. feminismus, predsa nie je iba o znacke, ale o temach..
  http://www.newsweek.com/id/234146

  nedavno v newsweek:
  “Now, this train of thought depressed me a bit. So I decided to ask my personal hero what she thought. I e-mailed Gloria Steinem and asked her if she thought women lost interest in feminism once the word became synonymous in some circles with “witch.” And, because feminists rock, she got right back to me! “There has been a long campaign against ‘feminism’ as a word and as a human rights movement,” she wrote. “I would say the introduction of the word ‘feminazi’ by Rush Limbaugh was the low point and beginning of the worst.” But the rest of her answer surprised me; “Every feminist issue has majority support in public opinion polls, and the word ‘feminist,’ even with no definition, causes at least as many women to identify with it as with the word “Republican”—about a third in both cases. With its dictionary definition, more than 60% of women identify with ‘feminist’ and, when they are measured, more than half of men … So some people may support the content and be afraid of the word, at least until they know who’s asking them and why.” And finally she reminded me that the proof is in legislation like the Fair Pay Act last year, and it doesn’t matter what people like Limbaugh or Beck think. “This is a revolution,” my hero reassured me, “not a public relations movement.”"

 • Leyle

  Nemyslím, že v dnešnej slovenskej spoločnosti je treba nejaký feminizmus. Ako žena som takmer nikdy nebola znevýhodňovaná, a ak, tak hlúpymi indivíduami. Nikdy nie na organizačnej úrovni. A to je veľký rozdiel. Choďte sa pozrieť do KSA alebo Afganistanu, tam toho bude treba. Nie tu poštvávať ľudí a stavať na neodôvodnených výmysloch, ktoré sa vyskytujú v tom glosári drzo uvedené ako fakty. Takže to je zavádzanie. Sami si to pozrite a porozmýšľajte nad tým. A prosím, nemažte ma, dúfam, že je to pluralita názorov. No tá však už dlho neexistuje, ako povedal jeden americký významný novinár tuším pred viac ako sto rokmi.
  Moja základná myšlienka je, že ak sme ženy, bďme rady ženami, ak sme muži, buďme radi mužmi. Nikto, ani ľudia, čo podporujú vo vlastných životoch matriarchát ani patriarchát nám predsa dneska nezabraňujú žiť, ako chceme. Preto považujem za vyslovene odporné infiltrovať mladé dievčatá /aj iných/ NáZOROM, že sa máme správať nám neprirodzene – hoc by to bol aj dôsledok spoločnosti, s čím fakt nesúhlasím. Nevnucujte ten jeden správny názor, že rovnoprávnosť znaemná rovnakosť a že mám v hlave niečo na neporiadku, ak som rada ženou a ak si myslím, že byť ženou znamená byť jemnejšou, domáckejšou atď. U mňa je to prirodzené. keď chcete byť mužatkami, pre mňa osobne to nie je taký problém, na oplátku by som bola rada, keby tu na ženy zmýšľajúce ako ja neboli vypisované veci spôsobom “toto je moderná pravd a tie dievky sú zaostalé chudery” len preto, že sa ženou cítim nielen navonok, ale aj vnútorne. Vo vašej argumentácii je neskutočne veľa obrovských medzier a nemôžem to tu všetko vypísať, preto zovšeobecňujem. uvíta a ďakujem však vopred za otvorenú diskusiu.

  a na záver na zamyslenie:
  ryba a pes sú zvieratá. ani jedno nie je menej zvieraťom od druhého. keď mám doma zveiratá a záleží mi na nich, rybu dám ju do akvária a psa nechám na vzduchu. ak ich chem zabiť, môžem pristúpiť k tomu, že v rámci “humanizmu” ich nie zrovnoprávnim, ale zrovnačím = t.j. psa utopím v akvarku a ryba sa zadusí na vzduchu

 • Shirley

  Leyle: Ste spokojná ako jemná žena? Tak, prosím, buďte. Nikto Vám neprikazuje ako žiť. Ja som tiež spokojná ako žena, nemám problém so svojim pohlavím a netúžim byť mužom, na druhej strane netúžim ani stráviť život za sporákom. Ale ak niekto chce, prosím, ja ním pohŕdať nebudem. Ale nevnucujte zase nám svoje názory, nechajte ženy, čo rozmýšľajú inak, nech tak rozmýšľajú – ak niekto tvrdí, že žena, čo sa rozhodne venovať život rodine a byť doma je chudera, sám má asi problémy. Ak niekto tvrdí, že žena, čo sa rozhodne budovať kariéru je chudera a mužatka, tiež má asi sám problémy. Takže tak.

  Porovnávať mužov a ženy s psami a rybami mi príde trochu scestné, ale budiž, ak to tak vidíte :)

 • http://feministky.sk Ľuba Kobová

  *Pre komentujúce a komentujúcich*:

  Na feministky.sk sme doposiaľ nemali explicitnú politiku toho, ako narábať s komentármi. Väčšinou sme sa totiž rozprávali “k veci”, o probléme, ktorý jednotlivé články riešili a verím, že sme to robili aj neurážajúcim spôsobom. Niektoré z komentárov, ktoré na stránku po zverejnení vyhlásenia súťaže o Sexistický puk vo väčších médiách prichádzajú, majú – tak ich hodnotím ja – primárne cieľ zosmiešňovať alebo urážať feministické aktivity. Takéto komentáre tu nie sú vítané. Diskusie na feministky.sk – ak aj nebudú priamo feministické, pro-feministické či proto-feministické – by sa mali odvíjať aspoň v rešpektujúcom tóne. (Nerešpektovanie diskutujúcich medzi sebou navzájom je ešte stále “rešpektované” na mnohých weboch, preto explicitne antifeministických a nerešpektujúcich diskutujúcich odporúčam tam.)

  Kým na feministky.sk nestanovíme formálnejšie diskusné pravidlá, ako administrátorka stránky si spolu s kolektívom okolo feministky.sk vyhradzujeme právo nerešpektujúce a explicitne antifeministické komentáre nepublikovať.

 • http://feminema.wordpress.com Feminema

  I’m so proud that you’ve linked to my blog — many, many thanks to you, and best of luck to your blog!

 • http://podejruku.cz Podej ruku

  Dobry den, vsimla jsem si vas na twitteru a rada bych pozadala o podporu nasich stranek nejen na vasem webu. Na podejruku.cz/podporte-nas najdete banner a logo.
  Pokud mate zajem o jakoukoli spolupraci, ozvete se nam prosim, radi bychom nase informace dostali i na Slovensko. Dekuji
  S pozdravem Jana Jezkova, Bc.

 • Mar

  Pomôžte ženám presadiť sa i vo virtuálnom svete, vo svete eRepublic, nenechajte sa mužmami utláčať a ukážte im ako sa to robí a že s ekonomikou a politikou to viete lepšie. :)

  Pridajte sa k nám:

  http://www.erepublik.com/en/referrer/Marosoo

 • Cackova Hedviga

  A platí sa za to?

 • G-Force

  No, konečne web, z ktorého sa dozviem, čo by chceli ženy po mužoch. Nie ako na feministky.cz, web spravovaný škaredými frigídnymi starými pannami, kde sa píšu nezmysly typu “povinnosť vlakom zastavovať na priecestí” alebo “zákaz masturbácie”, či “kastrácia mužov”.

 • muz79

  Nerozumiem tejto idei-feministky…v dnešnom svete je trend taký že v rámci ohromného úsilia zbaviť sa diskriminácie sa diskriminuje správne…žena dnes už nieje žiadne chúďa a keď podporuje v sebe zatrpknutosť…asi len ospravedlňuje niečo pred sebou..ženy majú svoje osobitosti..prednosti a krásno..muž má zas svoje…a na margo takýchto aktivít..keby to mal muž v povahe…tiež by mohol založiť web alebo organizáciu..spoločenstvo..kde by nejeden mohol rozprávať o pomstichtivosti..agresivite a útlaku mužov ženami..ale my vieme že to je len zlý výber alebo nekompatibilita…aj ja by som mohol rozprávať…ale rozhodol som sa nevzdať a ženy ďalej milovať a obdivovať (ktoré si to zaslúžia)..peace:-)

 • zena

  Čo si myslieť o úrovni či dôveryhodnosti stránky, ktorá, keď kliknete na SR s poznámkou slovenski – ešte aj s hrubkou namiesto y má miesto verzie SJ srbštinu?