FEMINISTKY.SK

Je zima
December 8th, 2022
kyjev-bez-svetla.jpg


O niekoľko chvíľ nás čaká hlasovanie o dôvere vláde, ktorá na čele s toxickými a/alebo neschopnými ľuďmi už dlhodobo preukazuje, že je nekompetentná riadiť čokoľvek okrem svojich záujmov. Neostáva nám nič iné, len zaželať jej rýchly pád.

Ak vám ušlo, tak ultras celý ten čas po vraždení na Zámockej nespali a zaoberali sa užitočnými vecami. Dali dokopy tento vedecky sa tváriaci pamflet a vyrazili do boja proti T. Medzi podpísanými je samá konzervatívna smotánka. https://transsexualizmus.sk/

Ale o inom sme chceli, je zima a tu sú pokyny od Oľgy Demčuk o tom, ako sa správať pri dlhodobých výpadkoch elektriny a vody.

Závery po 30 hodinách bez svetla a vody.

Voda sa minie rýchlo. Tie dve šesťdesiat- a osemdesiatlitrové nádoby, ktoré som mala, nestačia, musím si kúpiť ďalšie, aby mi vystačili na týždeň.

Generátor je potrebné chladiť, ak sa prehreje, vypne sa a potrebuje prístup studeného vzduchu. Najťažšie je pre mňa, ako sa ukázalo, doplniť do generátora benzín. Treba to robiť v pokojnom stave mysle. Najprv sa musím upokojiť a potom liať.

Buďte pripravení na to, že prídu susedia, ktorých otravuje zvuk generátora, ponúknite im nabíjanie telefónov alebo čokoľvek, čo potrebujú. Vyrušujem ich, hoci môj generátor je jeden z najtichších, čo sa dá kúpiť.

Mraznička vydržala celkom dobre 24 hodín. Ak teda nie je svetlo dlhšie ako deň, chladnička musí byť pripojená ku generátoru. Všetky potraviny, ktoré nie sú v mrazničke, treba vyniesť na balkón. Na tento účel treba kúpiť policu. Pri nákupe potravín sa musím zamerať na veci, ktoré sa dajú dlho skladovať a rýchlo variť.

Z hľadiska spotreby vody je najhoršie umývanie vlasov. To treba robiť len v prípade absolútnej nevyhnutnosti.

Treba vziať do úvahy, že Kremeľ nám v poslednom čase hrozil prerušením dodávok plynu. Plynový sporák a ohrievač môžu byť veľmi nápomocné pri chlade aj varení. Sú dokonca aj také ohrievače, na ktorých sa dá variť a zároveň zohrievať. (Tie sú na 200-mililitrové plynové bomby)

Nemalo by sa odkladať dobíjanie ničoho, čo potrebuje nabiť. Všetko musí byť nabité.

Treba mať k dispozícii určitú sumu v hotovosti.

Zásoby krmiva pre mačku treba urobiť také, aby ho nebolo potrebné kupovať niekoľko týždňov. To isté sa týka aj zásob potravín pre samého seba.

Energia + voda + teplo + jedlo. Vzorec prežitia.

Počas takýchto udalostí je najdôležitejší emocionálny stav. Ak sa pred činnosťou najprv neukľudníte a začínate ju robiť v úzkosti, urobíte veľa chýb a bude to trvať dvakrát tak dlho. Tentoraz to bolo pre mňa väčší stres, pretože tak dlho bez svetla a vody som bola prvýkrát. Nabudúce už budem mať skúsenosti a zručnosti a bude to jednoduchšie. A tak je to s každým ďalším razom. Takže si nemyslite, že to bude rovnako ťažké, bude to jednoduchšie.

Emócie sú ako voda a elektrina, človek sa musí naučiť nimi šetriť. Pretože všetka životná energia sa môže okamžite vyčerpať, ak sa začnete hnevať alebo správať ako obeť. Do stavu obete je lepšie vôbec nepadať, pretože tak predstavujete záťaž nielen pre seba, ale aj pre ostatných. V hneve si „baterky” vybijete raz-dva a potom je z vás vysosaná handra.

Po strese človek potrebuje čas na zotavenie. Musím si dopriať viac odpočinku a nekopať do seba, treba rozumieť, že po prežití stresu je prirodzené, že je človek slabší. Musím si naplánovať menej záťaže a zohľadniť psycho-emocionálne výdaje.

Bez ohľadu na to, čo sa deje, pracuj. Rob, čo môžeľ. Píš, natáčaj videá, naberaj klientelu. To človeka organizuje, disciplinuje a pripomína mu, kto je. Ak chýba disciplína, vzniká chaos, ktorý je ľahké vpustiť do života, ale ťažké ho vytlačiť späť.

Ukrajinskej ekonomike sú v súčasnosti nevyhnutne potrební pracujúci a zarábajúci ľudia, musíš žiť a fungovať.

Buď v kontakte s blízkymi, kamarátkami, komunikujte. Žiadaj o pomoc, hovor, keď je ti ťažko, nerob zo seba gerojku, neklesaj na duchu.

Takýto manuál som napísala pre seba, možno padne vhod aj vám.

ZDROJ: http://bitly.ws/yp53

Fotka od Serhija Ristenka tu: https://bit.ly/3WjDO4XPrispieť na telo a svetlo Ukrajine možno tu: https://wfu.world/en/