FEMINISTKY.SK

Kuffa a spol.
November 5th, 2012

Homofóbia, žiadne argumenty a najmä množstvo urážok. Taká bola parlamentná diskusia o registrovaných partnerstvách. Poslanci, ktorí si hovoria, že sú zástupcami ľudí,  sa zase raz ukázali. Neurážali však (len) seba, ale aj nás - lesby a gejov, slobodných ľudí, občanov a občianky. Bez rozpakov a bez štipky slušnosti. A nakoniec jeden z nich, Obyčajný človek Štefan Kuffa vyhlásil, že sa môžeme ísť liečiť.

 

Ten istý Štefan Kuffa, ktorému tak vadila dúhová vlajka v parlamente, že nenechal poriadne rozprávať svojho kolegu za rečníckym pultom, v rozhovore pre denník tvrdí, že gejovia a lesby sa môžu liečiť. Vraj im v tom pomáha aj jeho brat. Poslanec nás dokonca zaradil do jednej skupiny s deviantmi, narkomanmi a vrahmi. Podľa neho máme práv dosť a viac nám netreba.

Iba „iný názor“

Nebezpečná homosexualita by podľa Kuffu mohla ohroziť majoritu, teda „ľudí s iným názorom“. Napríklad takých, ktorí vlastnia hotel a nechcú doň pustiť párik gejov. Veď takí majitelia majú predsa právo na „svoj názor“. Čo na tom, že ho mali aj otrokári, ktorí tvrdili, že černosi nie sú ľudia a že keby to dnes spravil hotelier človeku inej rasy, bol by to jednoznačný rasizmus.

Démonické registrované partnerstvo bude podľa poslanca nebezpečným precedensom. Ak by nejaký homosexuál usmrtil svojho partnera pri ktorejsi sexuálnej praktike, mohol by využiť právo nevypovedať proti blízkej osobe. Že ste tento „argument“ nepochopili? Ani ja. Ale pán poslanec je zjavne presvedčený, že všetci gejovia sú vyznávači sado-maso. A ešte nejakého brutálneho.

Hoci má Kuffa zjavne poriadne skreslené predstavy o gejoch, lepšie na tom nie sú ani lesby. Hovorí totiž o nebezpečenstve adopcií. Práva vraj nemajú len dvaja muži a dve ženy, ale aj deti. A tých sa nik nepýta, či chcú dve mamy alebo dvoch otcov. Veď predsa deti vždy dostanú na výber, komu sa narodia.

Fascinujúce argumenty niekoho, kto tvrdí, že nesleduje televízie, no médiá pokladá za „prohomosexuálne“. Nie, nemyslím si, že Kuffa je zlý človek. Len pôsobí ako nerozhľadený a bez rozmýšľania veriaci. Tá najhoršia kombinácia, ktorá takých ľudí, presviedča, že sú vlastne dobrí, odpúšťajúci a tolerantní. Lebo Kuffa o sebe tvrdí, že nikoho neodsudzuje ani neodvrháva.

Rozprava o sexuálnych praktikách

Na pôde parlamentu v boji proti LGBT ľuďom povstal nielen Kuffa. Reč predniesol aj Marián Kvasnička z KDH, ktorý plénu dokonca porozprával pár príbehov zo života, keď ho ako mladíka vydesili iní muži. Nechýbalo ani priznanie, že chcel predniesť „šokujúce informácie“ z výskumov Američana LaGarda Smitha v homosexuálnych baroch a štvrtiach. „Pôvodne som chcel na tomto mieste citovať škandalózne variety homosexuálnych praktík a promiskuity a poprosiť kolegyne poslankyne, aby, s výnimkou pani Nicholsonovej, od ktorej som očakával, že tu bude, vo vlastnom záujme na chvíľu opustili túto sieň.“ Neskôr plénu detailne opísal fotografiu, na ktorej beloch robí černochovi fisting. Až príliš detailne na to, že stál za rečníckym pultom v parlamente.

V jeho reči som počula množstvo homofóbnych tvrdení. No toto je asi naj: „...všetci homosexuáli v umení majú chronickú potrebu nejako stvárniť pocity previnenia. Je celkom zjavné, že homosexuáli nedokážu bez problémov žiť s vedomím toho, čo konajú. To samo osebe hovorí o možnosti voľby, ktorá je v ich konaní prítomná. Cez pocity viny homosexuáli chápu vôľovú povahu svojho správania. Prostredníctvom studu sami sebe priznávajú, že to, čo konajú, nie je v poriadku. A nie sme to iba my, takpovediac, z druhého brehu, koho sa zúfalo snažia presvedčiť o svojej nevine. Chcú o tom presvedčiť najmä a predovšetkým sami seba.“

Takže, nie pán poslanec. Nemám sa prečo hanbiť a ospravedlňovať, a nemám ani pocity viny. No kvôli takým, ako ste vy, LGBT ľudia trpia.

Škripekova výchova

V záplave homofóbie, tváriacej sa jemne a tolerantne, svieti ešte poslanec a evanjelizátor Branislav Škripek, ktorý si myslí, že homosexualite svojich detí dokáže zabrániť výchovou. Ponúka „synom modelovú rolu otca“, „stráži svoju rodinu, aby  nemuseli prekonávať krízu pohlavnej identity“. No pekne pán poslanec, čiže rodičia všetkých nás teplých  zle vychovali? Chcete tým povedať, že mi mama a otec ukazovali zlé vzory? Prepáčte, ale urážate ich. Ľudí, ktorých ste nikdy nevideli a nesiahate im ani po päty!

Fantazmagórie a náboženstvo

Najhoršie zo všetkého však je, že ani jeden z poslancov nepochopil, o čom je reč. Že nikto od nich nechcel, aby diskutovali o fistingu, sexuálnych praktikách, svojich fantazmagóriach a náboženstvách. Ani jeden z pánov nepochopil, že sa hlasuje o registrovanom partnerstve a zjavne si ani jeden z nich návrh zákona neprečítal. Miesto toho hľadali - ako poslanec Kvasnička - knihy o sexuálnom správaní amerických gejov, citovali Bibliu či sa populisticky prezentovali ako Igor Matovič s tvrdeniami o rodičovi jedna a rodičovi dva.

Akosi zabudli, že ovplyvňujú život mne a vám. Ľuďom, ktorí milujú svojho partnera alebo partnerku, či už je iného alebo rovnakého pohlavia. Bezcitne mi tvrdia, že ak moju lásku zrazí auto, mám sa spoliehať na milosť a nemilosť lekára, či mi povie, ako sa má a či ma za ňou na izbu vôbec pustí. A ak to bude človek, ako oni, ktorý si povie, že som len skazená menšina, odoprie mi to. A ja nebudem môcť držať za ruku ženu, ktorú milujem, nebudem ju môcť objať a upokojiť. A ak príde k najhoršiemu, nebudem ju môcť ani naposledy pobozkať.

A tak páni poslanci, naučte sa vecne argumentovať. Naučte sa robiť svoju prácu. Lebo inak tam nemáte čo robiť. Rovnako ako vaše náboženstvo, na ktoré sa podľa prvého článku Ústavy SR naša republika neviaže.