FEMINISTKY.SK

Utečenky láka interrupčná klíma, povedali si fašisti a Čepček
April 8th, 2022
MC-081-1-683x1024.jpg

Dnes už asi uplynulo morátorium od posledného hlasovania, lebo kresťanské srdcia horiace láskou voči embryám vyplodili hneď dva nové návrhy zákonov, ktorých cieľom je obmedziť reprodukčné práva žien a osôb s maternicou.


Autormi návrhov je Rastislav Schlosár a Magdaléna Sulanová z ĽSNS a nikto iný ako periodický otravovač vzduchu, vydedenec z klubu OĽANO Martin Čepček.


V dôvodovej správe Čepčeka sa okrem iného uvádza aj to, že „Navrhovaný zákon zlepšuje potratový zákon a chráni nenarodené deti a ich matky pred bezdôvodnými umelými potratmi… Narodenie dieťaťa zvyšuje súdržnosť rodiny. Naopak vedomie o ukončení tehotenstva matky a strate súrodenca môže byť zničujúce“. Proste, nič nové, zíív.


Ani v kontexte rusko-ukrajinského konfliktu Čepček nechce umožniť cudzinkám interrupciu v prípade znásilnenia, len v prípade ohrozenia zdravia či života. Proste plod vojnového zločinu musí byť vynosený, bodka.


Návrh kotlebovcov je repete z júla minulého roku. Aj vtedy sa fašistii pokúšali zákázať vykonávanie interrupcií cudzinkám s cieľom „vyriešiť vágnu situáciu v oblasti potratovej turistiky na Slovensku.” Terajšia dôvodová správa, v ktorej je ešte uvedený odsúdený vodca, nacista Marián, má však malú aktualizáciu: „Na záver pripomíname, že otázka zákazu vykonávania potratov cudzinkám je dnes o to aktuálnejšia, že sa množia iniciatívy rôznych ultraliberálnych politických strán a organizácií, ktoré doslova lákajú ženy, utekajúce vo veľkom počte pred ozbrojeným konfliktom na Ukrajine, na vykonanie potratov práve na Slovensku.”


Snímka.PNG

maxresdefault.jpg


Lebo veď húfy vojnových utečeniek na Slovensko láka liberálna interrupčná turistika. Ehm, niečo tu nesedí.


Ešte že tie horiace srdcia za život máme, slúžia ako sezónne hodiny.


Podobné láskyplné iniciatívy vidíme aj v susedných Čechách v podobe Hnutí pro život.