FEMINISTKY.SK

Hladomor, zabíjanie a pogromy pokračujú
March 25th, 2024
famined-boy.jpg

O katastrofickej situácii v dlho obliehanej nemocnici Al Šifa (a šíria sa informácie o uberviolence izraelskej armády) reportuje Elena Teplanová tu.


Medzičasom Izrael zverejnil správy, že 170 mŕtvych v nemocnici boli ozbrojenci. Predpokladáme, že tu platí pravidlo: IDF zabíja len ozbrojencov. Ak izraelskí vojaci/vojačky niekoho zabili, buď to ozbrojenci boli, a ak by aj náhodou nie, tak by sa z nich ozbrojenci stali (ako napríklad zabitý doktor Mohammed Al Nuno spolu s ďalším momentálne neznámym nemocničným personálom či pacientstvom).

Ale to sú len palestínske mená, len palestínske svedectvá.


Trochu strašidelnej štatistiky (long story short, hladomor a kolotoč zabíjania v Gaze, pogromy a zatýkanie a zaberanie zeme na Západnom brehu).


O "mierumilovnosti" kibucov ako kolonizačnej praxi.


Cieľom tohto postu nie je po (nevieme koľký raz) ukazovať bohorovne prstom, ale už nevieme čo iné robiť. Je nám úzko.


Odsúdiť násilnosti páchané na civilnom obyvateľstve Gazy je to minimálne, čoho by mali byť vysokí štátnici a štátničky schopné. Či v slovenskom štáte (sic!) len white lives matter?

Referencia: Prezidentka odsudzuje útok na civilné obyvateľstvo v Moskve v piatok 22. marca, akosi nevidíme odsúdenie hanebného vyvražďovania palestínskeho obyvateľstva.