FEMINISTKY.SK

Politická solidarita z femperspektívy – online semináre
October 30th, 2023
palestinian-feminist-solidarity.jpg

Unaven* z pocitu bezmocnosti voči prebiehajúcemu vojenskému násiliu, pozývame aspoň na výber podujatí, odborných alebo kultúrnych zdrojov, ktoré vzpružia vašu aktivistickú strunu.


Palestínsky feministický kolektív s podporou Asociácie práve žien v rozvojových krajinách a ďalších organizáciou a odborníčok* reagujú na prebiehajúci útok na Gazu, ktorý spôsobil humanitárnu krízu a krízu ľudskosti vôbec. Pripravili sériu workshopov a diskusií, ktoré čerpajú zo skúseností feministických hnutí, emancipačných hnutí pôvodného obyvateľstva a rezistencie počas vojny či iných kríz. Cieľom je priblížiť aktuálne dianie tak, ako to médiá nedokážu, a smerovať diskusiu k tomu, ako môžeme práve teraz zmysluplne prispieť k alternatívnym naratívom a politickej solidarite. Môžete sa zúčastniť všetkých alebo len vybraných online workshopov, prvý začína už zajtra. Treba sa zaregistrovať.


31. októbra o 15h: Genocída a Humanitárna Kríza v Gaze a naprieč historickým územím Palestíny: čo nám hovoria mladé feministky?


1. novembra o 15h: Prístup grassroot hnutí k politickej solidarite: proti militarizmu, digitálnemu sledovaniu a vojnovým zločinom.


2. novembra o 15h: Kolektívna pamäť a naratívy pôvodného obyvateľstva uprostred koloniálneho násilia a snáh o vymazanie.


ZDROJ:

https://www.facebook.com/AWIDWomensRights/posts/pfbid02U5o7PQUucdChh5uxgyF79npEzCZ23iPmzXNhJLzTzpvghXYHkTYafJ492efWv7nNl