FEMINISTKY.SK

Strašidlo juvenilnej justície
January 29th, 2022
ls-ns-azr-referendum.jpeg

Kde bolo, tam bolo, písal sa rok 2014 a Slovensko a Česko obchádzalo strašidlo juvenilnej justície. O tomto toporne doslovne preloženom slovnom spojení sa začalo hovoriť v súvislosti s českým párom Evou a Davidom Michálakovými, ktorým nórske úrady odobrali deti a zbavili ich rodičovských práv. Juvenilná justícia vyvolala morálnu paniku a konzervatívne kruhy začali biť na poplach, brojili proti zlej zlej sociálke, ktorá pchá nos do záležitostí posvätnej rodiny, odoberá deti, dáva ich homopárom a nariaďuje sexuálnu výchovu, ktorá učí deti masturbovať v ranom veku.


referendum-2015-trikratano.jpg


Varovný prst zdvihol ešte aj Posledný križiak, Michalákových podľa neho zlá progresivistická sociálka potrestala za to, že deťom dali „párkrát po zadku“ (čím dnešného ministra práce, sociálnych vecí a rodiny pozdravujeme a dúfame, že jeho úrad bude prípady násilia a sexuálneho zneužívania v rodinách riadne preverovať). Konzervy na príklade „juvenilnej justície“ poukazovali na údajné prenasledovanie kresťanov, silnú západniarsku homoloby a celkový mravný rozklad Európy. Tvrdili, že aj z tohto dôvodu je potrebné referendum 2015, ktoré povie rezolútne nie homosexuálom a sexuálnej výchove a jasné áno rodine. Čo na tom, že v nej dochádza k násiliu a sexuálnemu zneužívaniu.


Ako to naozaj bolo v prípade Evy a Davida Michalákových, rozoberá článok na A2arme. Európsky súd pre ľudské práva jednoznačne potvrdil, že konanie nórskych úradov bolo správne. Vyhrali deti. Aj na tomto prípade sa ukazuje, že konzervám o ne nikdy nešlo. A že im o ne nejde ani vtedy, keď navrhujú zákony, ktoré majú akože „pomôcť tehotným ženám“ (ahoj, Anna Záborská) alebo keď zľahčujú obvinenia zo sexuálneho zneužívania, hlasujú za fašistické zákony namierené proti LGBTI ľuďom či nehlasujú za zákony, ktoré by ukotvili právo dieťaťa mať pri sebe rodiča v nemocnici (zdravíme psychologičku s nulovou sebareflexiou Katarínu Hatrákovú).

ZDROJE:

https://a2larm.cz/2022/01/pripad-barnevernet-vs-michalakova-je-u-konce-deti-vyhraly/

https://www.poslednykriziak.sk/trauma-pokracuje-deti-uvidi-uz-iba-2-x-15-minut-rocne/555/

https://www.facebook.com/SimonaPetrik/posts/325118619438167